ABC Design

logo_abc-design_150_75

Niemiecka firma ABC Design powstała w 1989 roku w Waldshut, w południowym landzie – Badenii i Wirtembergii. Założyło ją małżeństwo: Dietmar i Evi Fischer. Zanim wózki ABC Design zyskały własny styl i oryginalność, firma zajmowała się dystrybucją włoskich produktów marki Monbebe. W 1991 roku ABC Design zaprezentowało już własną kolekcję, noszącą nazwę Baby Fun.

ABC DesignWózki ABC Design, produkowane na większą skalę od 1995 roku, były nowością na rynku światowym. Wynikało to z założenia firmy, które chciało połączyć w swoich projektach dziecko i sport. Zgodnie z tym pomysłem ABC Design przygotowało nową linię o nazwie Tech Rider. Wózki tej kategorii charakteryzowały się przede wszystkim uchwytem, możliwym do dostosowania według indywidualnych preferencji. Od 1997 roku ABC Design produkuje również wózki podwójne dla bliźniaków. W tym samym roku firma rozpoczęła działania promocyjne, wypuszczając swój pierwszy materiał reklamowy – ośmiostronicowy katalog. W tym czasie wózki dziecięce ABC Design były już dostępne w niemal trzydziestu krajach świata, a przedsiębiorstwo dokonało udanej ekspansji na rynki wschodnie.

Następne lata ABC Design mijały pod znakiem sukcesów na targach z produktami dziecięcymi, zdobywania prestiżowych nagród konsumenckich, a także także stosowania innowacji w projektowaniu i produkcji. Wózki ABC Design wciąż stanowiły nowatorskie propozycje, niedostępne do tej pory na rynku. Firma wprowadziła linię 3 TEC, której cechą charakterystyczną jest zrezygnowanie z tradycyjnych czterech kółek na rzecz jednego z przodu i dwóch z tyłu. Podwójne wózki ABC Design linii Zoom do dziś uznawane są za jedne z najmniejszych w tej kategorii. Z kolei linia TakeOff przyniosła firmie zwycięstwo i zdobycie prestiżowej nagrody europejskiej IF Product Design Award. Ceny wózków ABC Design wynoszą ok. 500-4000 zł (w zależności od modelu).

ABC Design