Cybex

Cybex to firma z Hong Kongu, produkująca artykuły dla dzieci – głównie foteliki samochodowe i wózki dziecięce. Posiada w swojej ofercie kilka modeli wózków, dostosowanych zarówno do potrzeb najmniejszych dzieci, jak i tych odrobinę starszych.

Wózki dziecięce Cybex produkowane są wedle autorskiej zasady firmy, która w skrócie nazywana jest B.W.F. „B” oznacza bezpieczeństwo i jakość, czyli spełnianie podwyższonych standardów, zapewniających dziecku maksymalną wygodę. „W” to wzornictwo, styl życia: zgodnie z tą zasadą wózki Cybex mają przyciągać oko, być atrakcyjne i estetyczne. Ostatnim punktem jest „F”, czyli funkcjonalność, która dopełnia ideę firmy, oferując praktyczne rozwiązania, podwyższające komfort użytkowania wózka.

Trzy wymienione powyżej zasady mają zastosowanie także w pozostałych produktach Cybex – w szczególności fotelikach samochodowych, w przypadku których wyjątkowo ważna jest zasada bezpieczeństwa. Artykuły Cybex zostały docenione przez europejskie czasopisma branżowe, które uhonorowały je wieloma nagrodami. Co więcej, wózki tej firmy są chętnie wybierane przez gwiazdy światowego showbiznesu, m.in. Britney Spears czy Sarah Jessica Parker.

Do najpopularniejszych modeli firmowych należą wózki Callisto, Topaz i Onyx, przeznaczone dla dzieci już od urodzenia oraz Ruby, dedykowany dzieciom od 6 miesiąca życia. Wózki Cybex wyposażone są w wiele funkcjonalnych elementów, podwyższających standard ich użytkowania: rączki o regulowanej wysokości, czterostopniową regulację odchylenia oparcia, której ułatwiona budowa umożliwia obsługę jedną ręką, szelki bezpieczeństwa z centralnym zapięciem, pałąk zabezpieczający, automatyczną blokadę skrętności kół i wiele innych, wśród których znajdziemy nawet takie udogodnienia, jak funkcjonalne kieszenie wbudowane w gondolę wózka. Na ramie, na której osadzona jest gondola, można z powodzeniem zamontować fotelik samochodowy, przeznaczony do danego modelu. Wózki tej azjatyckiej firmy nie należą do drogich: ich cena wynosi ok. 500-1500 zł.