Maclaren

Maclaren to znana i popularna brytyjska firma, funkcjonująca na rynku wózków dziecięcych od lat 60. ubiegłego wieku. Jej założycielem jest Owen Maclaren. Produkty firmy wyróżnia wyjątkowa precyzja wykonania oraz stosowanie wysokiej klasy materiałów. Obie te cechy potwierdza dożywotnia gwarancja, jakiej producent udziela na wszystkie modele wózków.

Firma odniosła rynkowy sukces już na początku swojej działalności. Pierwszym modelem, wprowadzonym do sprzedaży w 1965 r. była spacerówka „Baby Buggy”, składana w parasolkę, która zrobiła wielką furorę w Wielkiej Brytanii i całej Europie. Następnym modelem Maclaren był innowacyjny wózek 2w1, łączący spacerówkę i gondolkę. Do kolejnych nowoczesnych rozwiązań należały wózki ze skrętnymi kółkami oraz z wbudowanym nożnym hamulcem, a także modele z integrowanym fotelikiem samochodowym. Wózki Maclaren jako pierwsze wykonywane były z aluminiowych stelaży.

Przy tworzeniu swoich produktów Maclaren zwraca uwagę nie tylko na bezpieczeństwo czy komfort użytkowania, lecz także na wygląd. Wózki brytyjskiej marki tworzone są w zgodzie z najnowszymi trendami. Każdy model dostępny jest w szerokiej gamie kolorystycznej i wzorniczej, dając możliwość dopasowania określonego modelu do różnych gustów czy oczekiwań.

Ceny wózków Maclaren wahają się w granicach 800-4000 zł w zależności od wybranego modelu i dodatkowych funkcji. Autoryzowanym przedstawicielem firmy w Polsce jest sklep Hossa, mieszczący się w Warszawie przy ulicy Mochnackiego 4. Strona internetowa: www. maclaren.pl. Produkty Maclaren znajdziemy również w sklepach internetowych.