Inglesina

Firma Inglesina, produkująca wózki dla dzieci uznawane za jedne z najlepszych na świecie, powstała w 1963 roku w wyniku działań włoskiego przedsiębiorcy Liviano Tomasi’ego – zapalonego miłośnika mechaniki samochodowej. Pierwotnie zainteresowany był inną branżą – gokartami, natomiast do produkcji wózków namówiła go żona.

Nazwa marki powstała za sprawą pierwszego projektu wózka dziecięcego, który nawiązywał do stylistyki modeli, używanych na dworze królewskim w Wielkiej Brytanii. Oparte na tym koncepcie wózki Inglesina nosiły nazwę London. Projekt ten patronuje działalności firmy do chwili obecnej, będąc flagowym produktem, wyróżniającym się charakterystycznym kształtem i wzorem. W ciągu następnych lat wózki Inglesina zyskiwały na atrakcyjności, nie tracąc nic ze swojego unikatowego włoskiego charakteru. Inglesina rozwinęła również produkcję innych akcesoriów dla dzieci: fotelików samochodowych, siedzisk dziecięcych i specjalnych, poręcznych toreb. Produkty firmy znajdziemy obecnie w ponad trzydziestu krajach świata.

Wózki dziecięce Inglesina można podzielić na kilka kategorii w zależności od ich przeznaczenia i wieku dziecka. Pierwszą z nich stanowią wózki dla noworodków, które wyróżniają się pełniejszym zabudowaniem samego wózka oraz bardziej miękkim zawieszeniem, zapewniającym niemowlęciu maksymalny komfort. Druga kategoria to wózki spacerowe, a ostatnia – wózki wielofunkcyjne, które mogą być dostosowywane do różnych potrzeb. Inglesina oferuje także wózki dla bliźniaków, które znacznie ułatwiają kontrolę nad ruchliwymi pociechami. Ceny wózków włoskiego producenta wahają się w granicach 800 (spacerówki) – 5000 zł (wózki wielofunkcyjne i specjalne).