Chicco

chicco_logoChicco to popularna włoska marka wózków dziecięcych i jedna z części koncernu Artsana, należącego do Pietro Catelliego. Jej produkty, wielokrotnie nagradzane przez konsumentów, łączą w sobie oryginalny design, wygodę oraz dbałość o bezpieczeństwo dziecka. Firma stara się zatrudniać kreatywnych projektantów, którzy dbają o atrakcyjny wygląd każdego nowego modelu. Przed wejściem na rynek wózki Chicco poddawane są licznym testom jakościowym, przeprowadzanym zarówno przez państwowe instytucje, jak i niezależne ośrodki badawcze.

Dzięki rozwiniętej sieci dystrybucji wózki dziecięce Chicco dostępne są w większości krajów całego świata. Oferowane są w wielu liniach modelowych, wśród których prym wiedzie obecnie Trio Tour – kolekcja, charakteryzująca się trojakim zastosowaniem. W skład zestawu wchodzi spacerówka, gondola i fotelik samochodowy. Dwa pierwsze elementy można zamontować na stelażu Chiccoza pomocą prostego systemu Clik Clak, dzięki któremu zarówno montaż, jak i demontaż jest szybki, łatwy i bezpieczny. Inne wózki trójfunkcyjne to m.in. Trio Auto-Fix, Enjoy Evolution, Trio Scoop czy Trio For Me. Wśród asortymentu Chicco znajdziemy również spacerówki: Multiway, London i Lite Way. Poszczególne modele różnią się miedzy sobą stylistyką i dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej. Ich cena wynosi ok. 300-2500 zł (niższe kwoty dotyczą spacerówek, zaś wyższe – wózków wielofunkcyjnych). Poza wózkami firma oferuje także akcesoria, pomocne w wychowaniu dziecka.

W ramach ciekawostki warto dodać, że Chicco uruchomiło specjalną komórkę, noszącą nazwę Chicco Observatory. Postawiono przed nią odpowiedzialne zadanie, wpływające na dalszy kierunek rozwoju firmy: Chicco Observatory zajmuje się bowiem badaniami nad rozwojem dzieci od chwili urodzenia. Poprzez współpracę z lekarzami, matkami i specjalistami z zakresu dziecięcego rozwoju Chicco stara się nieustannie poprawiać swoje produkty, aby odpowiadały one potrzebom fizycznym dzieci. Firma udziela się finansowo także w działalności charytatywnej, wspierając chociażby rozwój badań prenatalnych.

Chicco