Maxi Cosi

Maxi Cosi to znana i ceniona holenderska firma, produkująca wózki oraz foteliki dziecięce. Jej artykuły wyróżniają się nowoczesnym wyglądem, wysoką jakością wykonania, zastosowaniem najnowszych rozwiązań technologicznych oraz zgodnością z wszelkimi wymogami bezpieczeństwa.

Wózki Maxi Cosi to przede wszystkim modele o nazwie Mura, produkowane w wielu wariantach, idealnie sprawdzające się zarówno w przestrzeni miejskiej, jak i poza nią. Są solidnie wykonane i funkcjonalne. Spacerówka jest łatwa w składaniu i rozkładaniu, można ją również montować tyłem i przodem do kierunku jazdy. Dużą zaletą wózków jest możliwość montażu fotelika samochodowego Maxi Cosi, umieszczanego na stelażu.

Najczęściej wymieniane zalety wózka Mura to:
+ duża gondola
+ łatwość i wygoda w prowadzeniu
+ mała wielkość po złożeniu, dzięki czemu łatwo mieści się w bagażniku
+ duży koszyk na zakupy
+ regulacja wysokości rączek
+ łatwość skręcania
+ pompowane koła, które amortyzują nierówności na drodze.

Wadą wózka Mura, wymienianą przez korzystających z niego rodziców jest przede wszystkim jego waga, utrudniająca wnoszenie na wyższe piętra budynku. Mankamentem jest również niewielki daszek, który nie chroni dziecka przed słońcem.

Model wózka Mura jest ciągle ulepszany. Jego ceny zaczynają się od 1500, a kończą na ok. 3000 zł. Koszty zróżnicowane są w zależności od modelu i dodatkowych funkcji. Wózki dziecięce Maxi Cosi znajdziemy w większości salonów sprzedaży i sklepów internetowych z artykułami dla dzieci.