Teutonia

Logo Teutonia

Teutonia to niemiecki producent, oferujący głównie wózki dla dzieci. Historia firmy sięga czasów powojennych, a dokładnie 1947 roku, kiedy to Gustav i August Lüdeking założyli firmę, produkującą wózki w miasteczku Südlengern. Dwadzieścia lat później, wykonując już ok. tysiąca wózków rocznie, Teutonia została przeniesiona do miasteczka Hiddenhausen, które do dziś pozostaje jej siedzibą. W trakcie swojej działalności firma wprowadziła szereg nowatorskich rozwiązań: to właśnie Teutonia po raz pierwszy zastosowała chromowany stelaż i była jedną z pierwszych marek, oferujących kolorowe wykończenie. Firma produkuje też dodatki (m.in. parasolki czy torby), kolorystycznie dopasowane do wózka.

TeutoniaW roku 1989 firmę przejął brytyjski koncern Britax. W tym czasie znacznie się rozrosła, tworząc nowy dział konstrukcyjny i wdrażając program badania bezpieczeństwa, potwierdzony przez TUV Rheinland. Mariaż firm trwał do roku 2004, kiedy to powróciła oryginalna nazwa – Teutonia. Ostatnie lata to dynamiczny rozwój firmy. W ofercie pojawiło się wiele nowych konstrukcji oraz kolorów, w tym ciekawa opcja „color-it”, pozwalająca na wybranie kolorystyki wózka przez klienta.

Wózki Teutonia wykonywane są ze starannie dobranych, wysokogatunkowych i sprawdzonych materiałów. Doskonała jakość produktów potwierdzona jest 3-letnią gwarancją. Co ważne, wszystkie materiały, z których produkowany jest daszek czy budka posiadają niezwykle silne filtry UV – wszystko po to, aby zapewnić dziecku maksymalne bezpieczeństwo.

Sklepy Teutonia znajdziemy w każdym większym mieście. Orientacyjna cena wózków to ok. 2500-3000 zł.

Siedziba firmy: ul. Bolesławicka 19 E, Warszawa.

Teutonia