Mothercare

Firma Mothercare – popularny brytyjski producent wózków – powstała w 1961 roku w miasteczku Surrey. Jej założycielem był młody biznesmen pochodzenia irackiego – Selim Zilkha. Początkowo oferowany asortyment nie był zbyt szeroki, a wózki Mothercare stanowiły zaledwie jeden ze sprzedawanych produktów obok artykułów dla kobiet w ciąży oraz dzieci do lat ośmiu. Przy tej ofercie firma pozostaje również dzisiaj. W 1962 roku rozpoczęła sprzedaż za pośrednictwem poczty, co okazało się dość zyskownym pomysłem – wózki stały się bardzo popularne, a popyt na produkty Mothercare znacząco wzrósł.

To właśnie wózki doprowadziły firmę Mothercare do sukcesu. Następne lata jej działalności to ekspansja na rynki poza Wielką Brytanią, a także „wchłanianie” słabszych podmiotów gospodarczych na Wyspach i rozszerzanie asortymentu. Mothercare jest twórcą strony internetowej Gurgle.com – specjalnego portalu społecznościowego dla świeżo upieczonych matek, za pośrednictwem którego mogą się one wymieniać doświadczeniami.

Wózki dziecięce Mothercare to wózki trójkołowe i czterokołowe, spacerówki i głębokie gondole, a także modele dla bliźniaków i większej ilości rodzeństwa. Wśród nowości, proponowanych przez Mothercare, warto wymienić specjalny wózek z obrotową gondolą, dającą możliwość ustawienia w każdym kierunku.

Sieć dystrybucji Mothercare rozciąga niemal na 40 krajach w całym świecie. W Polsce wózki tej marki nie są niestety łatwo dostępne. Firma pozostaje jednym z największych brytyjskich producentów, działających w szeroko rozumianej branży artykułów dla kobiet w ciąży oraz dzieci. Znajduje to potwierdzenie w opiniach Polaków pracujących w Wielkiej Brytanii, którzy mają problemy z zakupem wózka innej marki niż Mothercare.