Stokke

Logo stokke

Stokke to norweska spółka z siedzibą w mieście Ålesund, znajdującym się w północno-zachodniej części kraju. Powstała w 1932 roku, a jej nazwa pochodzi od nazwiska założycieli, którzy od samego początku kierują firmą. Początkowo Stokke produkowała wyłącznie meble dla szerokiego grona odbiorców (w tym dorosłych). Dopiero w roku 2006 podjęto decyzję o skupieniu się wyłącznie na produktach dla dzieci: meblach dziecięcych, wysokich krzesełkach, wózkach dziecięcych, akcesoriach i innych produktach dla niemowląt.

Fundament projektu i produkcji każdego artykułu stanowi hasło, jakim firma kieruje się od lat: „w najlepszym interesie dziecka”. Stokke zwraca szczególną uwagę na stymulowanie rozwoju dziecka, maksymalnie ułatwiając możliwość nawiązania więzi z rodzicami. Ze względu na swoją unikalność, funkcjonalność i długotrwałość artykuły Stokke nie należą do tanich: ceny wózków wahają się w granicach 3800 – 4800 zł, zaś poszczególnych akcesoriów: 100-500 zł.

Flagowe produkty firmy to: krzesełko Tripp Trapp (ok. 180 zł), dostępne na rynku już od 1972 roku oraz łóżeczko Stokke Sleepi (ok. 2700 zł), funkcjonujące na rynku od prawie 10 lat. Niewątpliwą „gwiazdą” jest również wózek Stokke Xplory, dostępny od 2003 roku, który zbiera znakomite recenzje w wielu magazynach.

Produkty firmy znajdziemy w ok. pięćdziesięciu krajach na całym świecie. W Polsce wózki Stokke dostępne są w kilku sklepach w Warszawie, Gdańsku, Krakowie, Poznaniu czy Wrocławiu oraz w sklepach internetowych.