Emaljunga

EmaljungaEmmaljunga to szwedzka firma, która jako pierwsza na świecie rozpoczęła produkcję wózków dziecięcych, a potem również fotelików samochodowych. Założył ją Henry L. Persson w1925 r. W Polsce pierwszy salon firmowy został otwarty w Gdańsku.

EmaljungaWózki Emmaljunga produkowane są w całej Europie. Produkcja w dużej mierze jest zautomatyzowana, jednak część elementów wykonuje się ręcznie. Przy tworzeniu wózka czy fotelika najważniejsze jest bezpieczeństwo dzieci, dlatego też firma posiada własny Wydział Testów, gdzie przeprowadza próby bezpieczeństwa swoich produktów. Foteliki i wózki Emmaljunga tworzone są z uwzględnieniem najnowszych trendów estetycznych oraz nowoczesnych rozwiązań i innowacji. To własnie szwedzka firma wprowadziła do masowej produkcji 5-punktowe szelki bezpieczeństwa, montowane w spacerówkach. Obecnie takie rozwiązanie jest standardem wymaganym przy produkcji w Unii Europejskiej.

Wózki dziecięce Emmaljunga powstają z najwyższej klasy materiałów, nie zawierających szkodliwych substancji, odpornych na zniszczenia i zabrudzenia. W sprzedaży dostępne są wózki w różnych kolorach i wzorach. Firma nieustannie rozwija produkcję, proponując nowe modele wózków i fotelików, dostosowane do współczesnych standardów. Najpopularniejsze modele wózków Emmaljunga to: Smart Duo Combi, Edge Sport, City Cross, Nitro City, Junga Cerox 2.0, Twin Nitro. Ich ceny wahają się w granicach 1200 (spacerówki)-4500 zł (wózki wielofunkcyjne razem z fotelikiem).

Emaljunga