Bebecar

logo

Bebecar to portugalska firma produkująca wózki dla dzieci, działająca od 1964 roku. Oferowane przez nią artykuły projektowane są przez głównego designera grupy, który – co ciekawe – zajmował się wcześniej projektowaniem samolotów. Bebecar początkowo była małą, rodzinną firmą, obecnie natomiast stanowi międzynarodowy koncern, zatrudniający niemal tysiąc osób w zakładach produkcyjnych o powierzchni ponad 50 000 metrów kwadratowych. Poza wózkami Bebecar produkuje również foteliki samochodowe oraz inne akcesoria dla niemowląt, a także meble dziecięce, które występują pod marką Trama, należącą do Grupo Bebecar.

W związku z wcześniejszym zawodem głównego projektanta grupy, wózki Bebecar wyróżniają proste linie oraz wysokie normy bezpieczeństwa, do których w przypadku samolotów przywiązuje się ogromną wagę. Wózki tej marki cechuje również wyjątkowa funkcjonalność: niemal wszystkie posiadają montowaną w dwóch kierunkach gondolę, co pozwala rodzicom na dostosowanie jej do wymagań dziecka. Wózki dziecięce Bebecar dostępne są w wielu liniach i szerokiej gamie modeli, wśród których najpopularniejsze są kolekcje: Grand Style, Icon, IP-OP, Style i Primo. Większość wózków wyposażona jest w podwójnie obrotowe piankowe koła przednie, regulację siedziska w gondoli, 5-punktowe pasy bezpieczeństwa i odpinany pałąk zabezpieczający. Wózki linii Grand Style posiadają ponadto miękkie zawieszenie i metalowy koszyk na zakupy, umiejscowiony pod gondolą. Wózki Bebecar to multifunkcjonalne urządzenia, które dzięki aluminiowemu stelażowi są zarówno nowoczesne, jak i lekkie. Ich cena wynosi ok. 2500-6000 zł w zależności od modelu i funkcji.

W Polsce firma Bebecar obecna jest od ponad 20 lat. Importerem i dystrybutorem jej produktów jest Godex Centrum Sp.j. Za pośrednictwem Godex Centrum Bebecar prowadzi w Polsce kampanie społeczne, m.in. akcję, mającą na celu poprawę opieki nad kobietami w ciąży. We współpracy z Bebecar, Godex Centrum organizuje również zajęcia w ramach szkoły rodzenia, na których przyszli rodzice mogą uzyskać odpowiedzi na wszystkie nurtujące ich pytania.