Chłopiec czy dziewczynka?

Przyszłe mamy marzą o małej córeczce. Tatusiowie najchętniej chcieliby mieć synka. Jedni i drudzy dodają jednak, że to dopiero druga kwestia po zdrowiu, choć tak samo istotna w przypadku drugiego dziecka. Czy istnieje wobec tego możliwość zaplanowania płci naszego potomstwa? Choć wiele osób podchodzi do tej kwestii sceptycznie, niektóre metody planowania okazują się skuteczne aż w 85 %.

Jedną z metod na planowanie płci dziecka jest chiński kalendarz, znany już w starożytności. Według Chińczyków jego skuteczność wynosi aż 99%. Ustalenie płci zależy w tym przypadku od wieku matki oraz miesiąca, w którym doszło do poczęcia. Tablice z chińskim kalendarzem można znaleźć w internecie. Metoda ta została potwierdzona również przez Amerykanów, jednak według nich jej skuteczność wynosi ok. 85%.

Na rynku dostępne są także specjalne termometry elektroniczne, przeznaczone dla kobiet, które chcą poznać najlepszy dzień na poczęcie chłopca lub dziewczynki. Ustalany on jest na podstawie temperatury, którą przyszła mama powinna zmierzyć codziennie rano tuż po przebudzeniu. Korzystanie z takiego urządzenia nie tylko pozwala zaplanować płeć dziecka, lecz także pokazuje kobiecie dni płodne i niepłodne – po porodzie może więc służyć jako naturalna antykoncepcja. Jego skuteczność w planowaniu płci dziecka wynosi 80% , natomiast jako metody antykoncepcyjnej – 99,3%.

W XIX w. popularna była metoda, dotycząca planowania płci na podstawie diety. Jeżeli kobieta przed ciążą spożywała w przeważającej ilości produkty bogate w magnez i wapń twierdzono, że urodzi córkę. Natomiast jeśli dieta przyszłej mamy była bogata w sód i potas, miała urodzić chłopca. Metoda ta nie doczekała się jednak ustalenia procentowej skuteczności ani opracowania naukowego.

W księgarniach znajdziemy ponadto różnorodne poradniki, które opisują wszelkie naukowe metody planowania płci dziecka. Jeśli naszym marzeniem jest to, aby pierwsza na świecie pojawiła się dziewczynka lub chłopczyk, warto sięgnąć po niektóre z tych naturalnych metod – być może akurat w naszym przypadku okażą się one skuteczne.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *