Masz dwójkę dzieci? Zobacz podwójne wózki

Większość rodzin decyduje się na kolejne dziecko jeszcze wtedy, gdy pierwsze jest małe i ciągle potrzebuje wózka. Po jego narodzinach każdy spacer staje się dużo bardziej skomplikowany, ponieważ trzeba zabierać ze sobą dwa wózki. Nie jest to jednak jedyne istniejące wyjście. Niektórzy producenci mają w swojej ofercie wózki podwójne, które wydają się w tym przypadku idealnym rozwiązaniem. Przyjrzymy się kilku takim produktom.

1. Bugaboo Donkey Twin

Głęboko-spacerowy wielofunkcyjny wózek prestiżowej marki Bugaboo to model, który „rośnie” razem z dziećmi. Można ustawić go w trzech konfiguracjach: Mono, Duo i Twin: w pierwszej uzyskujemy wózek pojedynczy z miejscem na zakupy, zaś w dwóch pozostałych – różne opcje wózka podwójnego. Bugaboo Donkey Twin posiada lekki aluminiowy stelaż, duże pompowane koła z amortyzacją (w tym przednie koła obrotowe), 5-punktowe pasy bezpieczeństwa, mocny hamulec, kosz na zakupy i osłonkę przed wiatrem. Cena wózka jest jednak wysoka (około 5500 zł), podobnie zresztą jak w przypadku innych modeli Bugaboo.

2. Joovy Caboose Ultralight

Wózek ten wypatrzyliśmy w zagranicznym sklepie – w Polsce dostępny jest jedynie jako używany w cenie ok. 1000 zł. Posiada trzy pozycje pochylenia oparcia, duży kosz na zakupy i możliwość montażu dowolnego fotelika samochodowego. Jest przy tym bardzo lekki – waży zaledwie 8 kg. Jest trochę dłuższy niż klasyczny, więc trzeba nauczyć się nim manewrować.

3. Baby Trend Sit N Stand Deluxe

Jeszcze tańczy niż poprzedni (ok. 600 zł), choć równie trudno dostępny w Polsce. Zaprojektowany z myślą o aktywnych rodzicach, jest lekki i posiada możliwość zamontowania fotelika samochodowego. Z tyłu wózka można umieścić gondolkę lub siedzisko. Starsze dziecko może siedzieć lub stać z tyłu (dzięki specjalnej podstawce), a młodsze – siedzieć z przodu.

4. Britax B-Ready

Stanowi ciekawą propozycję, ponieważ nie jest większy od zwykłego wózka, dzięki czemu można go kupić jako wózek podstawowy dla pierwszego dziecka – wiedząc, że zawsze można dodać do niego adapter, za pomocą którego łatwo zamontujemy fotelik samochodowy czy drugie siedzisko. Opcji konfiguracyjnych jest bardzo dużo. Duża też jest cena – ponad 2000 zł.

Podwójne wózki dziecięce oraz wózki dla bliźniąt znajdziecie również w ofercie poszczególnych firm, prezentowanych na naszej stronie.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *